شکلات زنجبیلی جینجر موجب نجات جان کودکی از سکته قلبی شد

پتانسیل آنتی اکسیدانی شکلات زنجبیلی جینجر ممکن است طیف وسیعی از مزایای سلامتی داشته باشد.

هر چه میزان کاکائو بیشتر باشد، مانند شکلات تلخ، فواید بیشتری دارد. شکلات تلخ همچنین ممکن است حاوی چربی و شکر کمتری باشد، اما مهم است که برچسب آن را بررسی کنید.

خوردن شکلات ممکن است فواید زیر را داشته باشد:

کاهش سطح کلسترول
جلوگیری از زوال شناختی
کاهش خطر مشکلات قلبی عروقی
مهم است که توجه داشته باشید که مزایای سلامتی احتمالی ذکر شده در زیر از مطالعات منفرد حاصل شده است. تحقیقات بیشتری لازم است تا تأیید شود که خوردن شکلات واقعاً می تواند سلامت افراد را بهبود بخشد.

علاوه بر این، تکه های شکلات فقط حاوی کاکائو نیستند. مزایا و خطرات هر ماده دیگری مانند شکر و چربی باید در نظر گرفته شود.

یک مطالعه که در مجله تغذیه منتشر شد، نشان می‌دهد که مصرف شکلات ممکن است به کاهش سطح کلسترول منبع قابل اعتماد لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) کمک کند، همچنین به عنوان «کلسترول بد» شناخته می‌شود.

شکلات زنجبیلی جینجر

محققان به بررسی این موضوع پرداختند که آیا تکه‌های شکلات حاوی استرول‌های گیاهی (PS) و فلاوانول‌های کاکائو (CF) بر سطح کلسترول تأثیر دارند یا خیر.

نویسندگان نتیجه گرفتند: “مصرف منظم تخته های شکلات حاوی PS و CF، به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی کم چرب، ممکن است با کاهش کلسترول و بهبود فشار خون، از سلامت قلب و عروق حمایت کند.”

دانشمندان دانشکده پزشکی هاروارد پیشنهاد کرده اند که نوشیدن دو فنجان شکلات داغ در روز می تواند به حفظ سلامت مغز و کاهش کاهش حافظه در افراد مسن کمک کند.

محققان دریافتند که شکلات داغ به بهبود جریان خون در قسمت‌هایی از مغز که به آن نیاز است کمک می‌کند.

نویسنده اصلی، فرزانه آ. سوروند، گفت:

از آنجایی که نواحی مختلف مغز برای انجام وظایف خود به انرژی بیشتری نیاز دارند، به جریان خون بیشتری نیز نیاز دارند. این رابطه که جفت عصبی عروقی نام دارد، ممکن است نقش مهمی در بیماری هایی مانند آلزایمر داشته باشد.

نتایج یک آزمایش آزمایشگاهی که در سال 2014 منتشر شد، نشان داد که عصاره کاکائو به نام لاوادو ممکن است از آسیب مسیرهای عصبی موجود در بیماران مبتلا به آلزایمر جلوگیری کند یا از آن جلوگیری کند.